Кубак Беларусі па футболе 2022/2023 — 32-і розыгрыш Кубка Беларусі. Фінал кубка пройдзе ў маі 2023. Уладальнік Кубка атрымае права ўдзельнічаць у 2-м кваліфікацыйным раўндзе Лігі канферэнцый 2023/24.
Раўнд | Дата | Колькасць матчаў | Новыя клубы |
---|---|---|---|
1-ы раўнд | 30 красавіка — 11 мая 2022 | 37 | 75 |
2-і раўнд | 14—15 мая 2022 | 18 | 0 |
3-і раўнд | 28—29 мая 2022 | 16 | 12 |
1/16 фіналу | 21—23 чэрвеня 2022 | 16 | 16 |
1/8 фіналу | 30 ліпеня — 26 лістапада 2022 | 8 | няма |
Чвэрцьфіналы | сакавік 2023 | 4 × 2 = 8 | няма |
Паўфіналы | красавік 2023 | 2 × 2 = 4 | няма |
Фінал | май 2023 | 1 | няма |
Жараб’ёўка першага раўнда (1/128 фіналу) адбылася 13 красавіка 2022 года[1]. На гэтай стадыі пары вызначаліся па рэгіёнах.
На гэтай стадыі прынялі ўдзел 75 клубаў:
Гульні прайшлі 30 красавіка і 1 мая 2022 года, адзін матч быў перанесены на 5 мая, таксама была праведзена перагулёўка аднаго матча 11 мая.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.
Брэсцкая вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Надзея (Гарадзішча, Д3) | 1:4 | Новая Прыпяць (Альшаны, Д3) |
30 красавіка 2022 | Крэчат (Бяроза, Д3) | 3:0 (тэх. пар.) | Граніт (Мікашэвічы, Д3) |
30 красавіка 2022 | Ніва (Доўбізна, Д3) | 4:0 | Лунінец (Д3) |
30 красавіка 2022 | Іванава (Д3) | 2:3 | Драгічын (Д3) |
1 мая 2022 | Івацэвічы (Д3) | 1:0 | Еўраэкспарт (Высокае, Д3) |
1 мая 2022 | Атлант (Кобрын, Д3) | 1:4 | Маларыта (Д3) |
1 мая 2022 | ДЮСШ (Столін, Д3) | 0:5 | Стэнлес (Пінск, Д3) |
Віцебская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Мёры (Д3) | 5:2 | Паставы (Д3) |
30 красавіка 2022 | Сянно (Д3) | 4:1 | Ніва (Талачын, Д3) |
1 мая 2022 | Гарадоцкія львы (Гарадок, Д3) | 2:4 | Газавік (Віцебск, Д3) |
1 мая 2022 | Лепель (Д3) | 1:6 | Вялес-2020 (Віцебск, Д3) |
Полацк-2019 (Д3) | +:- | ||
Гомельская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Лясгас (Гомель, Д3) | 5:0 | Дняпро (Рагачоў, Д3) |
30 красавіка 2022 | Жлобін (Д3) | 3:1 | Светлагорск (Д3) |
30 красавіка 2022 | ДЮСШ (Ветка, Д3) | 0:4 | Вертыкаль (Калінкавічы, Д3) |
30 красавіка 2022 | Паперпрам (Гомель, Д3) | 17:1 | Іпуць-ДЮСШ (Добруш, Д3) |
30 красавіка 2022 | МНПЗ (Мазыр, Д3) | 2:1 | ДЮСШ-2 (Рэчыца, Д3) |
Гродзенская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Чайка (Зэльва, Д3) | 1:0 | Факел (Навагрудак, Д3) |
30 красавіка 2022 | Свіслач (Д3) | 6:4 | Дзятлава (Д3) |
30 красавіка 2022 | Змена (Ваўкавыск, Д3) | 0:1 | ФСК Гродзенскі (Скідзель, Д3) |
1 мая 2022 | Нёман-Белкард (Гродна, Д3) | 9:1 | Масты (Д3) |
1 мая 2022 | Шчучын (Д3) | 6:2 д.ч. | Слонім-Сіці (Д3) |
Магілёўская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Краснаполле (Д3) | 3:0 (тэх. пар.) | Кіраўск (Д3) |
30 красавіка 2022 | Горкі (Д3) | 8:1 | Зара (Круглае, Д3) |
30 красавіка 2022 | Сож (Крычаў, Д3) | 0:2 | Тэхнолаг-БДУТ (Магілёў, КФК) |
1 мая 2022 | Спартак (Шклоў, Д3) | 5:1 | Ніва (Чавусы, Д3) |
Мінская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Крупкі-ДРБУ-164 (Д3) | 0:3 (тэх. пар.) | Бабоўня (Д3) |
30 красавіка 2022 | Вілія (Вілейка, Д3) | 1:5 | Жодзіна-Паўднёвае (Д3) |
30 красавіка 2022 | Колас (Чэрвень, Д3) | 1:1 (4:5) | Партызан (Салігорск, Д3) |
30 красавіка 2022 | Адзінства (Дзяржынск, Д3) | 4:0 | Узда (Д3) |
30 красавіка 2022 | Беразіно (Д3) | 2:1 | Клецк (Д3) |
1 мая 2022 | Кронан (Стоўбцы, Д3) | 2:5 д.ч. | Вікторыя (Мар’іна Горка, Д3) |
1 мая 2022 | Старыя Дарогі (Д3) | 1:0 | Рэспект (Старобін, Д3) |
11 мая 2022[2] | Спартак (Слуцк, Д3) | 3:1 д.ч. | Фалько (Чаркасы, Д3) |
Мінск
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 красавіка 2022 | Серабранка (Мінск, Д3) | 0:3 (тэх. пар.) | Тарпеда (Мінск, Д3) |
1 мая 2022 | БДУ (Мінск, Д3) | 1:2 | Юні (Мінск, Д3) |
1 мая 2022 | Крумкачы (Мінск, Д3) | 5:1 | Энергетык-БДАТУ (Мінск, Д3) |
5 мая 2022 | Ураджайная (Д3) | 1:2 | Трактар (Мінск, Д3) |
Жараб’ёўка другога раўнда (1/64 фіналу) адбылася 10 мая 2022 года[3]. На гэтай стадыі пары вызначаліся па рэгіёнах (адзін клуб Брэсцкай вобласці атрымаў пару з Гродзенскай).
На гэтай стадыі прынялі ўдзел 38 клубаў, якія перамаглі ў першым раўндзе:
Гульні прайшлі 14 і 15 мая 2022 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.
Брэсцкая вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
15 мая 2022 | Івацэвічы (Д3) | 3:7 | Ніва (Доўбізна, Д3) |
15 мая 2022 | Маларыта (Д3) | 1:0 | Крэчат (Бяроза, Д3) |
15 мая 2022 | Стэнлес (Пінск, Д3) | 2:0 | Новая Прыпяць (Альшаны, Д3) |
Віцебская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
15 мая 2022 | Сянно (Д3) | 4:5 д.ч. | Мёры (Д3) |
15 мая 2022 | Газавік (Віцебск, Д3) | 1:0 | Вялес-2020 (Віцебск, Д3) |
Полацк-2019 (Д3) | +:- | ||
Гомельская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
14 мая 2022 | Паперпрам (Гомель, Д3) | 3:1 | Лясгас (Гомель, Д3) |
15 мая 2022 | Вертыкаль (Калінкавічы, Д3) | 0:4 | МНПЗ (Мазыр, Д3) |
Жлобін (Д3) | +:- | ||
Гродзенская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
15 мая 2022 | Шчучын (Д3) | 2:1 д.ч. | ФСК Гродзенскі (Скідзель, Д3) |
15 мая 2022 | Свіслач (Д3) | 3:1 | Чайка (Зэльва, Д3) |
15 мая 2022 | Драгічын (Д3, Брэсцкая вобласць) | 0:2 | Нёман-Белкард (Гродна, Д3) |
Магілёўская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
15 мая 2022 | Тэхнолаг-БДУТ (Магілёў, КФК) | 3:0 | Краснаполле (Д3) |
15 мая 2022 | Спартак (Шклоў, Д3) | 2:6 | Горкі (Д3) |
Мінская вобласць
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
15 мая 2022 | Жодзіна-Паўднёвае (Д3) | 9:1 | Беразіно (Д3) |
15 мая 2022 | Бабоўня (Д3) | 3:0 | Партызан (Салігорск, Д3) |
15 мая 2022 | Спартак (Слуцк, Д3) | 0:2 | Адзінства (Дзяржынск, Д3) |
15 мая 2022 | Старыя Дарогі (Д3) | 2:1 д.ч. | Вікторыя (Мар’іна Горка, Д3) |
Мінск
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
14 мая 2022 | Юні (Мінск, Д3) | 5:4 | Тарпеда (Мінск, Д3) |
15 мая 2022 | Трактар (Мінск, Д3) | 0:5 | Крумкачы (Мінск, Д3) |
Жараб’ёўка трэцяга раўнда (1/32 фіналу) адбылася 18 мая 2022 года[4].
На гэтай стадыі прынялі ўдзел 32 клубы:
Гульні прайшлі 28 і 29 мая 2022 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
28 мая 2022 | Бабоўня (Д3) | 2:3 | Лакаматыў (Гомель, Д2) |
28 мая 2022 | Маларыта (Д3) | 1:2 | Астравец (Д2) |
28 мая 2022 | МНПЗ (Мазыр, Д3) | 0:1 | Орша (Д2) |
28 мая 2022 | Стэнлес (Пінск, Д3) | 3:2 | Жлобін (Д3) |
28 мая 2022 | Шчучын (Д3) | 2:5 | Смаргонь (Д2) |
28 мая 2022 | Горкі (Д3) | 1:2 | Баранавічы (Д2) |
28 мая 2022 | Паперпрам (Гомель, Д3) | 0:1 | Маладзечна (Д2) |
28 мая 2022 | Нёман-Белкард (Гродна, Д3) | 1:6 | Жодзіна-Паўднёвае (Д3) |
28 мая 2022 | Юні (Мінск, Д3) | 0:4 | Нафтан (Наваполацк, Д2) |
28 мая 2022 | Тэхнолаг-БДУТ (Магілёў, КФК) | 3:0 | Мёры (Д3) |
29 мая 2022 | Адзінства (Дзяржынск, Д3) | 0:2 | Газавік (Віцебск, Д3) |
29 мая 2022 | Ніва (Доўбізна, Д3) | 1:1 (3:5) | Ліда (Д2) |
29 мая 2022 | Полацк-2019 (Д3) | 0:9 | Макслайн (Рагачоў, Д2) |
29 мая 2022 | Крумкачы (Мінск, Д3) | 4:3 д.ч. | Слонім-2017 (Д2) |
29 мая 2022 | Старыя Дарогі (Д3) | 1:2 | Асіповічы (Д2) |
29 мая 2022 | Свіслач (Д3) | 0:9 | Хваля (Пінск, Д2) |
Жараб’ёўка 1/16 фіналу адбылася 31 мая 2022 года[5].
На гэтай стадыі прынялі ўдзел 32 клубы:
Гульні прайшлі з 21 па 23 чэрвеня 2022 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
21 чэрвеня 2022 | Смаргонь (Д2) | 1:3 | Слуцк |
21 чэрвеня 2022 | Макслайн (Рагачоў, Д2) | 2:3 д.ч. | Віцебск |
21 чэрвеня 2022 | Асіповічы (Д2) | 1:3 | Нёман (Гродна) |
21 чэрвеня 2022 | Стэнлес (Пінск, Д3) | 1:2 | БАТЭ (Барысаў) |
22 чэрвеня 2022 | Баранавічы (Д2) | 1:3 д.ч. | Энергетык-БДУ (Мінск) |
22 чэрвеня 2022 | Жодзіна-Паўднёвае (Д3) | 0:2 | Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна) |
22 чэрвеня 2022 | Маладзечна (Д2) | 0:3 | Славія (Мазыр) |
22 чэрвеня 2022 | Лакаматыў (Гомель, Д2) | 0:1 | Дынама (Брэст) |
22 чэрвеня 2022 | Крумкачы (Мінск, Д3) | 0:3 | Іслач (Мінскі раён) |
22 чэрвеня 2022 | Орша (Д2) | 1:3 | Гомель |
22 чэрвеня 2022 | Астравец (Д2) | 1:2 | Шахцёр (Салігорск) |
22 чэрвеня 2022 | Тэхнолаг-БДУТ (Магілёў, КФК) | 2:4 | Белшына (Бабруйск) |
22 чэрвеня 2022 | Хваля (Пінск, Д2) | 2:2 (4:5) | Дынама (Мінск) |
23 чэрвеня 2022 | Газавік (Віцебск, Д3) | 0:5 | Дняпро (Магілёў) |
23 чэрвеня 2022 | Ліда (Д2) | 1:3 | Арсенал (Дзяржынск) |
23 чэрвеня 2022 | Нафтан (Наваполацк, Д2) | 0:1 | Мінск |
Упершыню ў гісторыі Кубка Беларусі ў 1/8 фіналу выйшлі толькі каманды Вышэйшай лігі.
Жараб’ёўка 1/8 фіналу адбылася 28 чэрвеня 2022 года[6].
Гульні прайшлі 30 і 31 ліпеня 2022 года, матчы з удзелам прадстаўнікоў Беларусі ў еўракубках былі перанесены на пазнейшы час і згуляны ў лістападзе.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.
Дата | Гаспадары | Лік | Госці |
---|---|---|---|
30 ліпеня 2022 | Дынама (Брэст) | 1:1 (1:2) | Віцебск |
30 ліпеня 2022 | Нёман (Гродна) | 2:1 | Арсенал (Дзяржынск) |
30 ліпеня 2022 | Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна) | 1:0 | Іслач (Мінскі раён) |
31 ліпеня 2022 | Дняпро (Магілёў) | 0:2 | Славія (Мазыр) |
18 лістапада 2022 | Гомель | 0:0 (5:6) | Белшына (Бабруйск) |
26 лістапада 2022 | Слуцк | 1:0 | Дынама (Мінск) |
26 лістапада 2022 | Мінск | 1:2 | Шахцёр (Салігорск) |
26 лістапада 2022 | Энергетык-БДУ (Мінск) | 0:2 | БАТЭ (Барысаў) |
Асноўны артыкул: Фінал Кубка Беларусі па футболе 2023
май 2023 |
і | |||
---|---|---|---|---|
Крыніца: football.by